Význam slova offshore

Proč se zahraniční anonymní obchodní společnost řadí mezi tzv. offshore společnosti, a co vlastně výraz „offshore“ znamená?

Doslovný český překlad anglického výrazu „offshore“ je volně přeloženo „daleko od pobřeží“. Tento výraz se v sedmdesátých letech dvacátého století ustálil pro obchodní společnosti, které jsou registrovány a mají úřední sídlo v zemích, které mají vstřícnou daňovou politiku pro obchodní společnosti registrované na jejich území. Protože to nejčastěji byly malé ostrovní státy, vžil se pro ně výraz „offshore“, tedy „daleko od pobřeží“.

V devadesátých letech k těmto daňově vstřícným zemím  ale přibyly i větší, neostrovní státy, jako například Holandsko, Lichtenštejnsko, Švýcarsko, Monaco, Andora, Belize a dokonce i mnohé státy USA, například Nevada a Delaware. Daňová politika offshore zemí je velmi rozmanitá. V některých zemích je daňová sazba daně z příjmu stanovená velmi nízkým procentem (např. Kypr, Holandsko), v některých je daň z příjmu nulová (např. Nevada a Delaware v USA) a v některých je daň z příjmu stanovena pevnou částkou bez ohledu na výši příjmu. Tato skupina offshore zemí je největší a patří do ní i americký stát Belize.

...návrat

Kontaktní formulář ZDE.


Potřebujete více informací? Neváhejte nás kontaktovat na našich klientských linkách Praha: 721 145 145, Brno: 602 181 182, nebo zašlete Váš dotaz prostřednictvím kontaktního formuláře.

Nepřehlédněte!

Novinka

Počet prodaných firem

611

Aktuality


Odpovědnost členů statutárních orgánů obchodních korporací

21.01.2016 00:25:20 S novou právní úpravou účinnou od 1. 1. 2014, tedy zejména se zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, (dále jen „NOZ“) a zák. č. 90/2012 Sb., o obchodních korporacích (dále jen „ZOK“), se v českém právním...
více...

Pozor na plnou moc, kterou jste dali daňaři, na kontrolní hlášení nemusí stačit

11.12.2015 Ne každá plná moc, kterou máte uzavřenou se svým daňovým poradcem, může být využita v souvislosti s kontrolním hlášením. Víme, které plné moci úřady akceptují.
více...

Vyřešené dědictví pomocí svěřenského fondu

15.11.2015 22:00:02 Stárnoucí rodiče jsou často tak zklamaní ze svých dospělých dětí, že chtějí, aby někteří nebo všichni potomci nedostali z nastřádaného majetku nic. A tak se před smrtí dostávají do soukolí podivných válek...
více...

další novinky...